Ipari automatizálási, villanyszerelési portál

Széleskörű tapasztalat az Ön szolgálatában

         

Automatizálás

Méretezés

Villanyszerelés

Programozható vezérlők

Mi az a PLC

PLC = Programmable Logical Controler (Programozható logikai vezérlő)
A programozható vezérlő (PLC) gépek vagy folyamatok vezérlésére szolgáló elektronikus készülék. Az első PLC-ket a relés huzalozott (klasszikus) áramkörök kiváltására hozták létre, mivel azok módosítása nehézkes, átláthatósága bonyolult és elkészítése idő- és helyigényes.
A PLC-s vezérlések átláthatóak, logikájuk utólag is könnyen módosítható, megváltoztatható (mivel a huzalozási logikát szoftverrel (PLC program) helyettesíti és nem utolsó sorban bonyolultabb rendszerek esetén a szükséges hardver még gazdaságosabban is kivitelezhető mint a korábbi rendszerek.
A PLC-k kezdetben csak digitális jelek kezelésére voltak alkalmasak, de a folyamatos térhódításnak és fejlesztésének köszönhetően funkcionalitásuk egyre bővült, alkalmassá váltak pl. hőmérséklet mérésre vagy klasszikus analóg bemeneti és kimeneti jelek (0-10V, 4-20mA …) kezelésére.
A PLC érzékeli a bemeneteire érkező jeleket, egy program szerint feldolgozza azokat, majd jeleket ad a kimeneteire. A program elkészítése programozó-szoftverrel történik.
Mára nem csak vezérléstechnikai, hanem szabályozástechnikai feladatok elvégzésére is alkalmassá váltak a PLC-k, korszerű technológiai villanyszerelési munkáknak elengedhetetlen központi részeivé váltak.

Oldalunk az egyik vezető ipari automatizálási gyártó cég, az OMRON termékeit ajánlja. Előnyök:

Kisebb automatizálási feladatokra, ahol a funkcionalitást megelőzik a gazdaságossági szempontok az EATON (Moeller) cég Easy és MFD programozható relécsaládját ajánljuk. Előnyök:

Hajtások

Az alkalmazások határozzák meg a különböző követelményeket az elektromos hajtásokkal szemben:

Frekvenciaváltós hajtások alkalmazása esetén célszerű a vezérlést ellátó PLC típusával azonos gyártó termékét választani. Például az OMRON belépő szintű PLC-je is alkalmas a frekvenciaváltóival hálózati kommunikációra, ezzel nagyban megkönnyítve a PLC és a frekvenciaváltó közötti kommunikációt, valamint az ezzel kapcsolatos hardver tervezést (nem foglal fizikai kimeneteket, bemeneteket, hozzáférhetőek az analóg paraméterek is, sőt akár a frekvenciaváltó nem használt ki- és bemeneteit is felhasználhatjuk a PLC bővítésére, stb…)